КНП «Одеська обласна станція переливання крові» ООР»

Одеська обласна станція переливання крові ­– це сучасне підприємство, яке займається виробництвом компонентів донорської крові. Ми забезпечуємо високу якість та безпеку продукції, завдяки використанню найсучасніших технологій заготівлі та переробки донорської крові. Усі матеріали, які використовуються в роботі, є одноразовими та стерильними,  що повністю виключає ризик інфікування донорів.

Відділ комплектування донорських кадрів

Основною задачею відділу є пропаганда та організація донорства, ведення реєстру донорів, опитування та огляд бажаючих здати кров (вимірюють вагу, ріст та тиск), моніторинг стану здоров’я постійних донорів. Саме у відділі комплектування донорських кадрів вирішується  питання допуску донора до здачі крові.

Клінічна лабораторія з імунологічним підрозділом

У лабораторії проводять тести до кроводачі (визначають рівень гемоглобіну, групу крові) та після неї (роблять біохімічний аналіз крові  та визначають резус-належність). Лабораторія має можливість підібрати кров донора сумісну з кров’ю хворого. У разі необхідності визначається  рівень резус-антитіл у вагітних жінок.

Відділ заготівлі крові та її компонентів

Це найпотужніший відділ станції, де заготовлюється та переробляється кров. Власне тут виготовляються придатні для переливання хворим компоненти донорської крові (плазма, еритроцити, тромбоцити). У складі відділу є бригада для роботи у виїзних умовах.

Відділ лабораторної діагностики та профілактики СНІД та інших інфекцій, які передаються трансфузійним шляхом

У лабораторії проводять обстеження донорської крові на 4 види інфекцій (ВІЧ, гепатит В, гепатит С, сифіліс); обстежується вся кров, заготовлена в Одеській області.

Відділ технічного контролю

Визначає  відповідність стандартам всіх реактивів та матеріалів, які використовуються у виробництві, а також контролює якість заготовлених компонентів крові.

Експедиція та група карантинізації донорської плазми

Відділ займається карантинізацією донорської плазми протягом 180 днів, з метою забезпечення її інфекційної безпеки, та розподіляє компоненти в лікувальні підприємства. Працює цілодобово на вимогу лікувально-профілактичних закладів.

Бактеріологічна лабораторія

Керівництво бактеріологічною  лабораторією  здійснюється завідуючим лабораторією. Завідуючий  лабораторією здійснює керівництво діяльності підлеглих і несе відповідальність за виконання виробничого плану, якість проведених досліджень. Завідуючий лабораторії призначається та звільняється з посади наказом головного лікаря   і підпорядковується йому.

Основними завданнями бактеріологічної лабораторії є:

  1. контроль стерильності консервованої крові, її компонентів, а також

бактеріологічне дослідження залишків трансфузійних середовищ в тарі у випадку післятрансфузійних ускладнень;

  1. санітарно-бактеріологічний контроль всіх етапів роботи по заготівлі крові, її компонентів та препаратів;

3. забезпечення протиепідемічного режиму у всіх підрозділах станції переливання крові.

© Одеська обласна станція переливання крові, 2020
Розробка сайта. "WEBs STUDIO", 2020