У війни немає свята. Твоя кров буде воювати

 • Щороку у довоєнному січні ми спостерігали зменшення донорської активності – українці святкували, гостювали, їздили на відпочинок. Такий тимчасовий спад донацій вдавалося перекривати наявними запасами крові та її компонентів. Але сьогодні інша реальність. Важкі бої на фронті і постійні обстріли росіянами українських міст і сіл. Ми не можемо ослабити донорський фронт – запаси крові мають залишатися стабільними.На початку осені Український центр трансплант-координації ініціював рух «Твоя кров може воювати. Стань донором!» До нього долучилися тисячі українців, вдалося збільшити щоденний запас еритроцитарних компонентів крові на 2,5 тисячі доз. А це можливість нашим медикам надавати необхідну допомогу воїнам і цивільним пацієнтам, рятувати тисячі життів.

  Не зупиняємося!
  Щоб бути масимально корисним – знайдіть час і зателефонуйте до центру крові у вашому місті або найближчому до вас.

  У центрах крові:

  • ви зможете отримати інформацію про нагальні потреби у донорах і певних групах крові;
  • якщо на момент вашого дзвінка не буде необхідності здавати кров невідкладно, вам запропонують зробити це іншого дня, у визначений час;
  • вас можуть занести у базу донорів, аби зв’язатися з вами за першої потреби;
  • якщо ви живете далеко від центру крові, ви можете дізнатися коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.

  Оновлений список телефонів центрів крові у всіх регіонах є за посиланням:
  https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi/

  Також ви можете внести свої дані в онлайн-реєстри донорів. Швидко і просто:
  https://www.donor.ua/
  https://helsi.me/

  Детальніше про відповідальне донорство, його важливість під час війни, а також відповіді на всі питання, які можуть виникати при підготовці до здачі крові і після, ми зібрали на сторінці:
  https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty/